Mikroprojekty realizované v rámci projektu MUTARE MUNDI vybrány

Dne 17. 8. 2016 zasedla již druhá výběrová komise a vybrala sedm mikroprojektů k realizaci. Vybrané školy se tak připojí prakticky k naplňování „celosvětových“ cílů. Konkrétně se jedná o EKO Gymnázium Brno s projektem „EKO točna“, Biskupské gymnázium, Základní škola a Mateřská škola Bohosudov a jeho „Mnoho kultur – jedna ekologie“, ZŠ a MŠ Dřísy a „Rákosníčkův rybníček“, Základní škola, Chrudim, Dr. Peška bude realizovat „Kouzelné bylinky, naučná bylinková zahrádka“, Základní škola a Mateřská škola Kyjovic zase „Ptačí stezka“, Základní škola a mateřská škola Tasov „Otevřenou školu" a Základní škola a Mateřská škola Zbyslavice  „ Naučnou stezku stromů“.   

Školy byly podpořeny od 5 000 do 10 000 Kč, celkem komise díky projektu „Mutare Mundi - mladí, obce a místní Agenda 21 „ rozdělila 65 000 Kč.

Projekt Mutare Mundi - mladí, obce a místní Agenda 21 je zaměřen na posílení participace občanů (zejména mladých lidí) v komunitním plánování a realizaci udržitelného rozvoje obcí, šíření zkušeností s procesy místní Agendy 21 a povědomí o nich a posílení metodické podpory těchto procesů prostřednictvím sítě partnerů, metodického centra konzultantů a facilitátorů.

Cílem je zároveň využít práce na místním udržitelném rozvoji k nenásilnému zvýšení povědomí a informovanosti české veřejnosti o „Cílech pro udržitelný rozvoj v 21. století“, vyhlášených OSN v roce 2015 (Sustainable Development Goals) a přispět tak k naplňování myšlenek místní Agendy 21 a Cílů pro udržitelný rozvoj. Zde sehrává významnou roli spolupráce s Informačním centrem OSN v Praze jako hlavním propagátorem této agendy.

Nejnovější aktuality

Konference - Vzdělávání pro život odpovědný k lidem a přírodě

Zobrazit článek

Přihlaste se do čtvrtého ročníku Komiksové soutěže ADRA "Promluv k světu bublinou"

Zobrazit článek

Učitelé za klima (Fridays For Future)

Zobrazit článek

Evropský týden udržitelného rozvoje

Zobrazit článek

Kontakt

Středisko ekologické výchovy SEVER
Realizátor a národní koordinátor programu
suz@ekologickavychova.cz 

Stránky byly realizovány díky projektu "Stabilizace a rozvoj sítě národního programu Škola pro udržitelný život"

Facebook

Stránky vytvořila TAH reklamní agentura www.tah.cz