Občas je těžké to na škole táhnout sám…

Taky jste někdy zažili stav, kdy máte spoustu nápadů, jak připravovat děti na složitý a proměnlivý svět, ale je těžké je zrealizovat?

Chtěli byste učit co nejlépe tak, aby se dětem složil propojený obraz znalostí a dovedností, ale narážíte na to, že sami na takovou věc nestačíte nebo vás práce stojí více sil, než můžete vydat?

Vyšlápli jsme pro vás pomyslnou první cestičku. Společně s organizacemi Lipka a Tereza realizujeme projekt Mistři kolegiální podpory v oblasti přírodovědné gramotnosti, ve kterém pomáháme školám realizovat program „Škola pro udržitelný život“ v týmu minimálně 4 kolegů, kteří mají jako oporu externího mentora. Asi si říkáte, že není jednoduché zapojit kolegy a dlouhodobě s nimi pracovat. Nám se to však na několika školách zapojených do projektu, po dobu téměř dvou let, podařilo!

Co o programu řekli učitelé:

“Rozjeli jsme spolupráci s prvním stupněm, dřív jsme byli každý sám pro sebe, teď od sebe navzájem čerpáme inspiraci a zkušenosti a víc víme, jak to chodí u nás i u menších dětí.”

“Mistři se stali inspirací pro chození si do hodin, pořád to není běžné, ale už se rozpustily obavy. Když přijede konzultant, tak vidíme vzor, jak si dávat zpětnou vazbu, tak aby nám pomohla v další přípravě výuky.”

Co získáte:

Zapojeným školám nabízíme bezplatnou intenzivní podporu ze strany našich metodiků, četné příležitosti pro vzdělávání a sdílení s dalšími učiteli a také průběžnou finanční odměnu zapojeným učitelům formou DPP po celou dobu účasti v projektu.

Pokud byste měli zájem zjistit jak na to, nebo se do projektu od září 2018 přímo zapojit, ozvěte se hlavnímu metodikovi projektu Tomáši Hawlovi e-mailem: tomas.hawel@ekologickavychova.cz

Nejnovější aktuality

Klimatická Škola pro udržitelný život - úvodní seminář HRADEC KRÁLOVÉ 22.9. (online 4.+5.10.)

Zobrazit článek

Klimatická Škola pro udržitelný život boduje v letošním ročníku Cen SDGs!!!

Zobrazit článek

Letní škola místně zakotveného učení pro učitele a další vzdělavatele, kteří chtějí začít s MZU

Zobrazit článek

Předprázdninový Newsletter nabízí zajímavé projekty

Zobrazit článek

Kontakt

SEVER, suz@ekologickavychova.cz, 734 310 966

Značka spisu ochranné známky programu ŠUŽ: O-460652

Stránky byly realizovány díky projektu "Stabilizace a rozvoj sítě národního programu Škola pro udržitelný život"

Facebook

Stránky vytvořila TAH reklamní agentura www.tah.cz