Klimatická Škola pro udržitelný život boduje v letošním ročníku Cen SDGs!!!

V Cenách SDGs 2022 se sešlo rekordních 326 projektů. Je to skvělá zpráva o tom, že ani současná složitá situace a veškeré geopolitické dění, nejsou v Česku překážkou k tomu, abychom se zasazovali o lepší budoucnost pro nás pro všechny. Ceny SDGs jsou každoroční oslavou úsilí českých projektů, které se na této práci dlouhodobě podílí a my jsme hrdí na to, že náš program Klimatická Škola pro udržitelný život byl vybrán v této velké konkurenci mezi 20 semifinalistů v kategorii Změna klimatu!

Koncem srpna bude znám výběr 5 finalistů v každé z 8 kategorií Cen SDG´s a my budeme na výsledky napjatě čekat, ale považujeme za velký úspěch a ocenění našeho programu už to, že jsme se dostali do semifinále!

Letos se projekty přihlašovaly do osmi kategorií – Diverzita, rovnost a inkluze; Vzdělání, zdraví a kvalitní život; Inovace, technologie a energie; Rozvojová spolupráce, mír a partnerství; Cirkulární ekonomika; Změna klimatu; Mladý lídr a Ocenění Evropské komise. Každá z nich má svoji porotu složenou z nezávislých odborníků na daná témata.

„Letošní novinkou je Ocenění Evropské komise, zde o vítězi rozhodne široká veřejnost. Cílem ocenění je budovat pozitivní obraz veřejnosti o aktivitách EU a přiblížit skrze konkrétní příběhy, jaké projekty díky podpoře vznikají,“ říká zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová. Veřejné hlasování se spustí 20. září u příležitosti Evropského týdne udržitelného rozvoje a poběží na webu www.cenysdgs.cz 10 dní.

Vítěz letošního ročníku bude zveřejněn 13. října 2022 v rámci slavnostního galavečera, který se uskuteční v Národním muzeu v Praze.

 

Více informací o Cenách SDG´s si můžete přečíst zde: https://www.spolecenskaodpovednost.cz/rekordni-pocet-prihlasenych-nebo-hlasovani-verejnosti-vyhlaseni-cen-sdgs-2022-se-blizi/

Nejnovější aktuality

Klimatická Škola pro udržitelný život boduje v letošním ročníku Cen SDGs!!!

Zobrazit článek

Letní škola místně zakotveného učení pro učitele a další vzdělavatele, kteří chtějí začít s MZU

Zobrazit článek

Předprázdninový Newsletter nabízí zajímavé projekty

Zobrazit článek

"Pečujeme o klima bez hranic" - workshop v Polsku, účast zdarma

Zobrazit článek

Kontakt

SEVER, suz@ekologickavychova.cz, 734 310 966

Značka spisu ochranné známky programu ŠUŽ: O-460652

Stránky byly realizovány díky projektu "Stabilizace a rozvoj sítě národního programu Škola pro udržitelný život"

Facebook

Stránky vytvořila TAH reklamní agentura www.tah.cz