K optimalizaci našich webových stránek používáme cookies. Více o cookies.


SE ZÁŘÍM JE TU I NOVÝ NEWSLETTER ŠUŽ A MZU!

Vážení učitelé,

Vítáme vás zpět po letních prázdninách a doufáme, že jste si odpočinuli a nabrali novou energii pro nadcházející školní rok. V tomto po prázdninách prvním newsletteru bychom s vámi rádi sdíleli několik zajímavých témat, která vás mohou inspirovat a podpořit ve vaší výuce. Co v Newsletteru najdete?

  • Davida Sobela, renomovaného pedagoga, který měl nedávno přednášky právě zde v České republice. Jeho myšlenky spojují lásku k přírodě s vzděláváním a podporují místně zakotvené učení. V těchto videích můžete najít inspiraci a nové pohledy na výuku.
  • Videa programu Škola pro udržitelný život, které by měly sloužit jako průvodce programem.
  • Nově vydanou knihu „Učíme se místem“, která vychází z dvaceti let zkušeností při zavádění místně zakotveného učení do škol. Autoři knihy přinášejí cenné poznatky a praktické tipy, jak integrovat místní prostředí do výuky.
  • Další část našeho newsletteru se věnuje Green Dealu, ambicióznímu plánu na dosažení udržitelnosti v Evropě. Chceme vám přiblížit, co by měl každý učitel vědět o tomto důležitém tématu a jak můžete s touto iniciativou pracovat ve své výuce.
  • Přečtěte si také, jak nám naši kolegové v Německu poskytli několik zajímavých projektů týkajících se vzdělávání o klimatu.
  • Na závěr bychom vás rádi seznámili s novým projektem, který může pomoci při zavádění místně zakotveného učení do vaší školy. Tento projekt zdůrazňuje kolegiální podporu mezi učiteli a společné učení.

Věříme, že vás zářijový newsletter inspiroval a že v něm najdete užitečné informace pro váš pedagogický rozvoj. Přejeme vám úspěšný začátek nového školního roku a těšíme se na další společné objevování místa.

Newsletter ke stažení na tomto odkazu.

DALŠÍ AKTUALITY