Harmonické soužití

Realizace 2016.

Cíl udržitelného rozvoje: Kvalitní vzděláníKvalitní vzděláníDostupné a čisté energieDostupné a čisté energieDůstojná práce a ekonomický růstDůstojná práce a ekonomický růstMéně nerovnostíMéně nerovnostíŽivot ve voděŽivot ve vodě

Věk žáků od 10 do 15 let.

Škola

Základní škola Hranice

Husova 414
351 24 Hranice u Aše

Typ školy
Základní škola úplná
Velikost školy
151 - 400 žáků
Velikost obce
1 001 - 5 000 obyvatel
Kraj
Karlovarský

Anotace

Na projektu začali žáci pracovat již na podzim 2015, kdy se uskutečnilo první setkání účastníků projektu. Nyní je projekt dokončen. Žáci společně s obyvateli domů vysadili alej 8 stromů, která oddělila parkoviště od obytné zóny, vysadili spoustu okrasných keřů, sestavili a instalovali 3 lavičky a bylo vybudované posezení s dvěma lavicemi a stolkem. Celý projekt byl naplánován i realizován samotnými žáky. Uskutečnila se dvě setkání žáků s obyvateli domů a s vedením města, na kterých se radili, co kde bude a jak má vše vypadat. Obyvatelé pak také pomáhali žákům s realizací projektu.

Cíl projektu

Cílem našeho projektu bylo zlepšení životního prostředí v okolí panelových domů. Projektu se zúčastnili žáci 5. a 9. třídy, obyvatelé domů, senioři a MěÚ Hranice.

Hlavní aktivity

Hlavními tahouny projektu byli žáci naší školy. Zorganizovali setkání všech zúčastněných stran na podzim i na jaře. Vybrali vhodné stromy, keře i lavičky a nechali obyvatele, aby si vybrali, co se jim líbí. Vše později zrealizovali a objednali. Vysadili stromy a keře, smontovali a instalovali lavičky na dohodnutá místa. V rámci celého projektu žáci spolupracovali s vedením Města, s pracovníky technických služeb, i s obyvateli panelových domů. Během výsadby žákům pomáhali hlavně starší obyvatelé, ti jim předávali své zkušenosti a docházelo tak k propojení mezi jednotlivými generacemi.

Výstupy

- Vysazená alej 8 javorů

- Vysazení 10 ks okrasných keřů

- Sestavení a instalace 3 ks laviček

- Vybudování zpevněné plochy se 2 lavičkami a stolem k posezení obyvatel

Kontakt

SEVER, suz@ekologickavychova.cz, 734 310 966

Značka spisu ochranné známky programu ŠUŽ: O-460652

Stránky byly realizovány díky projektu "Stabilizace a rozvoj sítě národního programu Škola pro udržitelný život"

Facebook

Stránky vytvořila TAH reklamní agentura www.tah.cz