Realizace 2016.

Cíl udržitelného rozvoje: Kvalitní vzděláníKvalitní vzděláníDostupné a čisté energieDostupné a čisté energieDůstojná práce a ekonomický růstDůstojná práce a ekonomický růstMéně nerovnostíMéně nerovnostíŽivot ve voděŽivot ve vodě

Věk žáků od 10 do 15 let.

Škola

Základní škola Hranice

Husova 414
351 24 Hranice u Aše

Typ školy
Základní škola úplná
Velikost školy
151 - 400 žáků
Velikost obce
1 001 - 5 000 obyvatel
Kraj
Karlovarský

Anotace

Projektu se zúčastnili žáci 9. třídy, obyvatelé domů, senioři a MěÚ Hranice. Na projektu žáci začali pracovat na jaře letošního roku. Oslovili je samotní obyvatelé domů, protože se jim líbilo, jak vylepšili okolí jiných panelových domů a chtěli to také. Na jaře se tedy žáci naší školy dvakrát sešli s obyvateli a dohodli se, jak si vylepšení představují. Na první schůzce upřesnili, co by se jim tam líbilo, dohodli se na dvou stromech, keřích, 4 lavičkách a stolu s lavicí. Žáci pak na internetu vybrali několik návrhů a na druhé schůzce dali obyvatelům vybrat. Společně se dohodli na lavičkách litinovodřevěných, z keřů vybrali červené dřišťály a stromy převislí jílmy, aby jim nestínili okna. Na konci září jsme objednali lavičky, keře i stromy a pustili jsme se do fyzické práce. Podařilo se nám vysadit všechnu zeleň i instalovat lavičky. Ale po dohodě s MěÚ jsme nakonec lavičky zazimovali v prostorách MěÚ a na místo se vrátí ihned brzy na jaře.

Cíl projektu

Cílem našeho projektu bylo zlepšení životního prostředí v okolí panelových domů.

Hlavní aktivity

Hlavními tahouny projektu byli žáci naší školy. Vyvolali setkání všech zúčastněných stran na  jaře. Vybrali vhodné stromy, keře i lavičky a nechali obyvatele, aby si vybrali, co se jim líbí. Vše později zrealizovali a objednali. Vysadili stromy a keře, smontovali a instalovali lavičky na dohodnutá místa. V rámci celého projektu žáci spolupracovali s vedením Města, s pracovníky technických služeb i s obyvateli panelových domů. Během výsadby žákům pomáhali hlavně starší obyvatelé, ti jim předávali své zkušenosti a docházelo tak k propojení mezi jednotlivými generacemi.

Výstupy

- Vysázení 2 kusů jilmů

- Vysázení 2 kusů modřínu

- Vysazení 6 ks okrasných keřů

- Sestavení a instalace 4 ks laviček

- Instalace lavice a stolu k posezení obyvatel

Kontakt

SEVER, suz@ekologickavychova.cz, 734 310 966

Značka spisu ochranné známky programu ŠUŽ: O-460652

Stránky byly realizovány díky projektu "Stabilizace a rozvoj sítě národního programu Škola pro udržitelný život"

Facebook

Stránky vytvořila TAH reklamní agentura www.tah.cz