Realizace 2016.

Cíl udržitelného rozvoje: Zdraví a kvalitní životZdraví a kvalitní životPitná voda, kanalizacePitná voda, kanalizaceDostupné a čisté energieDostupné a čisté energiePrůmysl, inovace a infrastrukturaPrůmysl, inovace a infrastrukturaKlimatická opatřeníKlimatická opatřeníPartnerství ke splnění cílůPartnerství ke splnění cílů

Věk žáků od 11 do 15 let.

Škola

Základní škola Školní Vrchlabí

Školní 1336
543 01 Vrchlabí

Typ školy
Základní škola úplná
Velikost školy
více než 400 žáků
Velikost obce
10 001 - 100 000 obyvatel
Kraj
Královéhradecký

Anotace

Projekt završil revitalizaci dosud nevyužívaného atria 1. stupně. Trsy okrasných trav obohatily vznikající hmatovou nášlapnou stezku, staré klepadlo na koberce se přeměnilo na dendrofón, lavičky rozšířily možnost sezení a odpočinku v atriu. To bude využívané k trávení volných přestávek i k výuce žáků 1. stupně a bude také sloužit jako prostor volnočasových aktivit pro rodiče s malými dětmi.

Výsadbu, natírání madla i laviček a návrh na prostorové uspořádání prováděli žáci 6. a 9. tříd v hodinách pracovních činností. Na plánování celkové koncepce atria se podílely učitelky 1. stupně, ředitel školy a koordinátor projektu.

Cíl projektu

Cílem projektu bylo vytvoření vhodného prostoru přizpůsobeného k trávení volného času o přestávkách a výuky žáků 1. stupně na čerstvém vzduchu a odpočinkového místa pro rodiče s malými dětmi, zejména pro ty, kteří chodí do školní jídelny pro obědy.

Hlavní aktivity

Na aktivitách se podíleli především žáci při hodinách pracovních činností, na plánování se podílely i učitelky 1. stupně.

- Vize prostorového uspořádání atria

- Výsadba, natírání

 

Výstupy

- Vysázené 2 trsy vytrvalých trav dorůstající výšky přes 150 cm

- Instalované a natřené 2 lavičky do atria

- Natřená stará konstrukce kovového klepadla na koberce, která posloužila jako nosič pro dendrofón

Kontakt

SEVER, suz@ekologickavychova.cz, 734 310 966

Značka spisu ochranné známky programu ŠUŽ: O-460652

Stránky byly realizovány díky projektu "Stabilizace a rozvoj sítě národního programu Škola pro udržitelný život"

Facebook

Stránky vytvořila TAH reklamní agentura www.tah.cz